Hakkımda

Merhaba adim Bilgin,

Öncelikle blog sayfamı ziyaret ettiğiniz ve ilgilendiğiniz için teşekkür etmek istiyorum.

26 Eylül 1976 yılında Bulgaristan Silistre doğumluyum.  Istabul Universitesi, sonrada Sofia Teknik Universitelerinden mezun olduktan sonra IT, Telekom ve sonra yine IT alanında 1996 yilindan beri calısmaktayım.  Olusturmus olduğum blog sayfasında Türkçe kaynak azlığı dikkatimi çekti ve bu konuda Türkçe IT/BT bilgi paylaşımını bir nebze katkıda bulunmak ve tecrübelerimi paylaşmak amacı ile bu yola girdim.

1996 yilindan beri, Micosoft (MCSA,MCSE), VMWare (VCP), Linux-Redhat (RHCA,RHCE, RHEV) ve Network sertifikalarını aldım ancak sertifikasyondan onemlisi; Bos vakitlerimde Teknik dokuman okumaya, komplex konular uzerinde arastırma yapmayı cok seviyrum, bu bilgilere erişimin veya cozumlerin nekadar zor oldugunu bildiğimden,  Tecrubelerimi ilgilenen herkes ile paylasmak amacı ile blog sayfamı actım.

Blog sayfamda yayınlanan konuların hepsi daha önce karşılaşmış olduğum ve çözüm sağladığım konular, adim adim anlatmaya çalıştım.  Bu şekilde siz de sorunsuz komutları çalıştırabilir ve konfigurasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Blog sayfamdaki konular bazen production olan sunucular üzerinde bazen Lab ortamında olan sanal sunucular üzerinde anlatılmıştır. Calısma sonucunda Sisteminizde olusabilecek bir hata/sorun’dan şahsim adına bir sorumluluk icermemekteyım.  Anlatımlarım tamamen öğretmek amacı ile yazılmıstır.

Ilgilendiğiniz ve/veya sormak istediğiniz  konu(lar) olması durumunda benimle paylaşmanız durumunda  büyük bir zevkle bildiğim dahilinde ise paylaşmaya, bilmediğim bir konu olması durumunda araştırıp en kısa zamanda paylaşmaya çalışabilirim.

Benimle iletişime gecmek isterseniz; bilgin.ozturk@ensunucu.com veya bilgin.ozturk@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Site içerisindeki tüm bilgiler www.ensunucu.com ‘a aittir. Bu bilgilerin kopyalanması, tamamının veya bir kısmının değiştirilerek başka sitelerde kaynak gösterilemeden yayınlanması yasaktır. Bu ve benzeri durumlarda kanuni takibatın yapılabilmesi için, site ziyaretçilerinin IP numaraları ve benzeri birtakım bilgileri kayıt altında tutulmaktadır.

Türkçe kaynak bulmanın zor olduğunu bildiğimden, paylaşımlarınızda kaynak olarak www.ensuncu.com ‘u gösterilmesi gerekmektedir.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.